مکمل های بدنسازی و مکمل های غذایی

بایدها و نبایدهای مصرف مکمل های ورزشی

همه ما آدم ها تو زندگیمون برای رسیدن به اهداف و آرزوهامون یکسری بایدها و نبایدهایی رو باید انجام بدیم، تا به مقصود دلمون برسیم. حالا این اتفاق تو بحث ورزش و پرورش اندام به اوج خودش می رسه و همه کسایی که قدم در راه ورزش حرفه ای می زارن، بهترین اندام رو برای خودشون متصور می شن و تلاش می کنن که بهش برسن. داروخانه آنلاین مثبت سبز بایدها و نبایدهای مصرف مکمل های ورزشی رو براتون می گه تا بتونین در کوتاه ترین زمان و در مسیری امن اندامی ورزیده و عالی داشته باشین. مکمل های مورد نیاز بدنسازان مبتدی اکثر تحقیقات نشون می ده که مصرف تقریبی 20 گرم از کراتین برای 5 تا 7 روز موجب افزایش عملکرد سرعتی ورزشکاران به میزان 1 تا 5 درصد می شه. همچنین در صورتی که مکمل کراتین برای مدت یک یا دو ماه مصرف بشه، باعث افزایش توان سرعتی بین 5 تا درصد و افزایش قدرت بین 5 تا 15 درصد و توده بدون چربی فرد بین 1 تا 3 درصد می شه. تحقیقات نشون می ده اثر کارافزائی کراتین وابسته به میزان برداشت اون توسط عضلاته. با توجه به اینکه این ماده هنوز از طرف کمیته بین‌المللی المپیک با محدودیت و یا منع مصرفی مواجه نشده، بنابراین در بین ورزشکاران به‌عنوان یک مکمل کارافزا از جایگاه خاصی برخورداره. تنها اثر جانبی شناخته شده از مصرف این مکمل افزایش وزن بدنه. برای بیشتر بدنسازان مبتدی اولین چالشی که با اون روبه رو هستن، افزایش حجم و وزنه تا بعد از اون بتونن روی گسترش رشد عضلات خودشون کار کنن. برای خیلی از افراد افزایش وزن به نظر کار راحتی میاد، اما برای بعضی‌ دیگه این کار حتی سخت تر از خود تمرینات با وزنه هست. تعریف افزایش حجم در بدن سازی شامل افزایش وزن که از طریق به دست آوردن عضلات و چربیه، اتفاق میافته!

مصرف مکمل کافئین توی دوره های مختلف بدنسازی:

کافئین و تمام مکمل های حاوی اون، با بهبود تحریک پذیری نخاع و تجدید فیبرهای ماهیچه ای با سیستم عصبی مرکزی کار می کنه و در عین حال باعث کاهش مقدمات لازم برای خستگی ماهیچه ها هم می شه. کافئین رو می شه یه ماده مفید برای به تاخیر انداختن خستگی عضلات توی همه رشته های ورزشی دونست.

پمپ وان ام آر ورتکس بی پی آی:

این محصول توی تامین انرژی برای افزایش استقامت و قدرت عضلات بدن ورزشکاران موثره. این مکمل تمرکز ذهنی شما رو افزایش می ده و بدن شما رو برای انجام تمرینات سخت آماده می کنه، به طوری که در کل زمان تمرین کمترین احساس خستگی و ناتوانی به شما دست می ده. مکملی هست که روی اون خیلی تحقیق و آزمایش شده و تاثیر گذاری اون به طور 100 درصد ثابت شده. همچنین از لحاظ اقتصادی هم مکمل به صرفه ای هست.

بتا آلانین:

مصرف این مکمل همراه کراتین یک ترکیب عالی رو تشکیل می ده که می تونه کیفیت تمرینات شما را تضمین کنه. این ترکیب باعث افزایش عملکرد و کاهش خستگی‌ شما در حین تمرینات میشود.

پروتئین کازئین:

این مکمل هم باعث افزایش سطح امینو اسید‌های داخل جریان خون می شه و از تجزیه سلول های ماهیچه ای جلوگیری می کنه که این امر هم باعث تشکیل یک محیط آنابولیک درون بدن می شه. نکته مهم اینجاست که عمدتا از ترکیب کراتین و بتا آلانین قبل از تمرین استفاده می شه. پس می تونید یا از این ترکیب استفاده کنید یا بر اساس نیاز‌های خود از مکمل دیگه ای استفاده کنید.


برچسب ها : مکمی های غذایی، مکمل های گیاهی ، مکمل های بدنسازی ، مکمل ، مکمل های جنسی ، مکمل های رژیمی، مکمل های گیاهی، مکمل های بدنسازی، مکمل ، مکمل های جنسی، مکمل های رژیمی،
تعداد بازدیدها : 27
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 381
  • بازدید امروز :20
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 26
  • بازدید این ماه : 47
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 15
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X